E-spisz

Lokalne newsy, artykuły i informacje

strony internetowe jako reklama biznesu

Własna strona internetowa – zrób to sam

Większość klientów oczekuje, że będzie w stanie znaleźć Twoją firmę w Internecie. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz swoje produkty online, czy po prostu chcesz dostarczyć kilka informacji o swojej firmie i swoje dane kontaktowe, posiadanie strony internetowej jest prawie niezbędne. Dobrym pomysłem jest zastanowienie się, co chcesz osiągnąć dzięki swojej stronie internetowej, zanim zaczniesz ją tworzyć. Badanie stron internetowych konkurencji może pomóc Ci uzyskać jasny obraz tego, co może działać najlepiej dla Ciebie.

Strony internetowe – zarejestruj swoją nazwę domeny

Nazwa Twojej domeny powinna odzwierciedlać Twoje produkty lub usługi, tak aby Twoi klienci mogli łatwo znaleźć Twoją firmę za pomocą wyszukiwarki. Twoi klienci mogą również oczekiwać, że nazwa domeny będzie podobna do nazwy Twojej firmy. Nazwa domeny będzie również używana dla Twojego adresu e-mail. Aby zarejestrować nazwę domeny, będziesz musiał znaleźć akredytowanego rejestratora i uiścić opłatę. Akredytowani rejestratorzy to organizacje, które są upoważnione do świadczenia usług dla osób, które chcą zarejestrować nową nazwę domeny, odnowić istniejącą nazwę domeny lub dokonać zmian w swoim rekordzie nazwy domeny. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, kiedy Twoja nazwa domeny będzie wymagała odnowienia, aby nie wygasła. Pozwolenie na wygaśnięcie nazwy domeny może sprawić, że Twoja firma stanie się podatna na ataki cyberprzestępców.

Wybierz odpowiedni szablon

Szablony zapewniają ramy dla twojej strony – płótno, na którym możesz namalować zawartość swojej strony. Dzięki nim możesz mieć stronę, która wygląda dobrze bez konieczności zatrudniania projektanta. Niezależnie od tego, który z kreatorów stron internetowych wybrałeś, będziesz miał szeroki wybór szablonów do wyboru. Ogólnie rzecz biorąc, im lepszy plan, tym więcej szablonów będziesz miał do dyspozycji. Najlepsi budowniczowie oferują setki szablonów w dziesiątkach kategorii. Pomyśl o szablonach jak o „ubraniach” dla swojej strony. Jeśli nie podoba Ci się jeden zestaw ubrań, po prostu zmień go na inny, aby nadać swojej stronie zupełnie inny charakter. I znowu, nie spiesz się z tym. Wybieraj różne szablony, przeglądaj je, zobacz czy pasują. Cały sens szablonów to wybór, więc zanurz się i znajdź taki, który będzie pasował do tego, co chcesz osiągnąć.

Grafiki wysokiej jakości & SEO

Nic nie wygląda gorzej niż ziarnisty obraz lub obcięte zdjęcie na stronie internetowej. Zagwarantuj sobie najlepszą jakość i rozdzielczość zdjęć na swojej stronie internetowej, korzystając z któregokolwiek z  serwisów graficznych. Podczas gdy większość z nich wymaga zapłaty, koszt jest warty wartości, jaką wnosi do Twojej strony. Obrazy i grafika nie są miejscem do skąpić na swojej stronie internetowej. Dodanie opisów przy obrazach oraz uwzględnienie słów kluczowych na stronach witryny podniesie Twój ranking SEO przy minimalnym wysiłku. Wróć do swojego głównego celu i określ słowa kluczowe, które chcesz, aby były kojarzone z Twoją firmą. Wpleć je w tekst swojej witryny, na wszystkich istotnych stronach, tak aby zapytania zaczęły rozpoznawać Twoją firmę jako autorytet w branży.

Systematyczność to podstawa

Regularnie twórz i publikuj treści wysokiej jakości. Zarówno ilość treści, jak i jej świeżość są ważne dla wyszukiwarek, dlatego ważne jest, abyś stworzył plan publikowania wysokiej jakości artykułów i/lub wpisów na blogu na swojej stronie oraz na stronach zewnętrznych, które linkują do Twojej witryny. Jeśli chcesz zająć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania i zachęcić ludzi do wielokrotnego odwiedzania Twojej strony, musisz jak najczęściej aktualizować swoją witrynę o nowe i istotne treści.Oprócz statycznej zawartości strony i artykułów, doskonałą formą treści do umieszczenia na swojej stronie internetowej są referencje. Poproś klientów o ich opinię, a następnie opublikuj je na swojej stronie internetowej. To świetny sposób na zamieszczenie świeżej, wysokiej jakości treści na swojej stronie, która sprawi, że Twój mały biznes stanie się bardziej atrakcyjny.

Potrzebujesz wsparcia?

Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych znajomego https://www.tbnet.pl/strony-internetowe/