E-spisz

Lokalne newsy, artykuły i informacje

Jak przygotować dziecku półkolonie zimą?

 Często do ferii zimowych rodzic nie jest tak dobrze przygotowany jak do wakacji letnich, wynikiem tego jest to, że dziecko przebywa w domu większość swojego wolnego czasu i nudzi się tam. Mieszkając w dużym mieście, można taki czas wykorzystać na wsparcie rozwoju kilkulatka.

Najlepszym sposobem na ferie zimowe będzie połączenie dziecku nauki z zabawą pod okiem profesjonalnych nauczycieli. W Olsztynie takim miejscem, gdzie dziecko może się wiele nauczyć, nie rezygnując przy tym z odpoczynku, jest na przykład założona w 2003 roku Akademia.

Co może zaproponować dziecku Akademia?

 Dwutygodniowy urlop zimowy nie musi być czasem nudy, spędzania czasu przed komputerem czy telewizorem, każde dziecko zasługuje na ciekawe ferie zimowe, zorganizowane w miłej atmosferze. Do dyspozycji jest wiele atrakcji, zapisanie dziecka na takie zajęcia to wiele korzyści także dla rodzica, każdy taki dzień w Akademii może zacząć się dla kilkulatka już o 7.30, a skończyć o 16.30, opiekun może więc ten czas wykorzystać na różne sposoby, zarówno na pracę zarobkową, jak i na odpoczynek od domowych obowiązków. Rodzice nie muszą martwić się o to, że jego pociecha nie poradzi sobie na takich zajęciach, dostosowywane są one do grup wiekowych i dziecięcych umiejętności.

Jak funkcjonują półkolonie w Akademii w Olsztynie?

Dla dziecka możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami jest istotnym aspektem. Często na zajęciach dodatkowych mogą oni znaleźć przyjaciół na całe życie, łączy ich wtedy bowiem zainteresowanie danym wspólnym tematem, jak na przykład programowanie, dyscyplina sportowa.

Ferie Akademii mogą być właśnie takim magicznym czasem dla kilkulatka. Przed zapisaniem pociechy na takie zajęcia, warto dowiedzieć się o nich więcej, można to zrobić na stronie internetowej Akademii, w zakładce półkolonie https://www.efektywna-nauka.pl/ferie-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-olsztyn/ zamieszczone tam informacje mogą być początkiem wielkiej przygody dziecka z Akademią. Placówka ta powstała z myślą o wszystkich tych dzieciach, które potrzebują inteligentnych zajęć dodatkowych, łączenia dobrej zabawy, z pożyteczną przydatną w życiu wiedzą, zdobywaniem przyjaciół.

Co jest w programie półkolonii?

 Każdy kolejny rok ferii zimowych w Akademii może przynieść nowe atrakcje dla dziecka. Do stałych punktów programu należą między innymi: sztuczki magiczne, eksperymenty naukowe z różnych dziedzin nauki, robotyka, programowanie, zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Takie półkolonie są dobrze zaplanowane, dziecko ma czas zarówno na naukę, zabawę, jak i na odpoczynek, zjedzenie pełnowartościowego posiłku między zajęciami. Co ciekawe takie spotkania odbywają się w małych grupach, nie większych niż 10 osób, dzięki temu rodzic ma pewność, że jego dziecko ma najlepszą opiekę nauczyciela. Grupy te podzielone są też odpowiednio do wieku, występują na przykład grupy 6-7 lat, 8-9 czy 10-12 lat. Taki podział jest konieczny nie tylko pod względem zainteresowań, tematów, dziecko odnajdzie się szybciej w nowej grupie, gdy będzie mogło przebywać ze swoim rówieśnikiem.

Zalety ferii zimowych w Akademii w Olsztynie

 Dziecko mieszkające w Olsztynie nie musi wyjeżdżać z miasta, żeby mogło liczyć na ciekawe ferie. Za sprawą odpowiednich zajęć naukowo- sportowych zdobywa informacje, które może później wykorzystać w szkole, uczy się szybciej przyswajać wiedzę, pracuje nad swoją koncentracją, może dowiedzieć się też, jak radzić sobie ze stresem szkolnym, ma większą motywację do nauki.